Który drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym odruchem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy kupić drapak. Drapaki dla kota są projektowane w wielu kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały wykonane. Jak zatem dokonać wyboru drapaka i zadowolić nawet najbardziej wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK ZDECYDOWAĆ SIĘ NA NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w mieszkaniu. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze pieńka przymocowanego do stabilnej powierzchni. Trochę droższą wersją może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy mamy jednego zwierzaka w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym lepiej. Drapaki tego typu sprawdzają się w miejscach, w których mamy trochę więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o falistym kształcie. Stworzone, żeby twój zwierzak mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zwykle są niedużych rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wyposażenie pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w mieszaniu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka lub więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być miękka dla kota, owinięta materiałem. Równie ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne typy drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

zabawki dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Zabawki-dla-kotow-30130.html