Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być świetną okolicznością, aby poświęcić czas waszemu czworonogowi. Wyjazd wraz z ukochanym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, żeby odpocząć, w tym samym czasie dając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłotrzeba uważać na kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe mogą być na nie podatne. Rasy, które potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. Jak możemy ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się kilkumiesięczną efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane dla psów wielu rozmiarów, dlatego z łatwością kupimy rozmiar dopasowaną do szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne albo lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie cechują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy psa, trzeba więc upewnić się przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie przeciw kleszczom i na pchły, więc dają wszechstronną opiekę psa. Obroża Foresto działa przez 8 miesięcy, co więcej jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Psy z przyjemnością przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, gdyż infekcja spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie potrzebna jest większa profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony działające na kleszcze. Żeby chronić psa w trakcie wakacyjnej wyprawy należy sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla zwierzaka.

obroża przeciw kleszczom https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html