W jaki sposób dopasować psa do człowieka?

To, że psiak jest najprawdziwszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Owy futrzasty towarzysz, jest oddany człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i także realia, w jakich rezyduje. Dla niego liczy się wyłącznie przyjazne spojrzenie i dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Kiedy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy rozważają zakup albo adopcję szczeniaka, bardzo często nawet nie zastanawiają się nad doborem tej szczególnej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom oraz stylowi życia. Obraz pieseczka i jego rozkoszny pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przymilny psiak niezwykle łatwo rośnie i gospodarz nawet nie ujrzy, w jaki sposób przeobraża się w dojrzałego psa, którego obraz nie zawsze odpowiada oczekiwaniom właściciela. Dzieje się tak, gdy pies zostaje wzięty jako szczeniak, natomiast pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak duży pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego pięknych oczek i oryginalnego pyszczka.


Aktywny psiak i ospały człowiek


Decydując się na posiadanie psa, trzeba dobrze zapoznać się z jego odmianą, aby wraz z nim tworzyć spójny oraz szczęśliwy związek. Pieseczki potrzebujące dużo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, odosobnione w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, należy mieć wiedzę, że to niesamowicie ruchliwe zwierzaki, które wymagają długich spacerów oraz niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem sympatycy relaksu na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak obronny lub do towarzystwa?


Każdy kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie zdefiniować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Gdy poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, perfekcyjnie sprawdzą się tu pieski miniaturowe, które bezproblemowo pomieszczą się w każdym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie wymiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i wakacji.

Tymczasem niewielkie psy pomimo swojego cudownego wyglądu, niestety nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wzbudzą niepokój oraz obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w mieszkaniu przebywają malutkie dzieci, których zachowanie niejednokrotnie bywa nieobliczalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, bo źle prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i wagę.

Piesek zaczepny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które chce od właściciela przedstawiania odpowiednich dokumentów, przystających na jego posiadanie. Czworonogi ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący potrzebują dobrej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich odmianami, żeby właściwie wybrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i stylem życia człowieka, bowiem tylko wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem oraz obustronną miłością.

karma dla kota hurtownia